Trifonidis/Czekała/Rozenman
Trifonidis-Czekała-Rozenman

Trifonidis/Czekała/Rozenman

MACIEJ TRIFONIDIS

Kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, wydawca oraz animator kultury. Zbieracz dźwięków, kolekcjoner brzmień, obserwator muzycznych procesów i nieokiełznany poszukiwacz. Założyciel i lider zespołów: Trifonidis Orchestra, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis Down Town Project. Współtwórca formacji Horny Trees. Autor kilkunastu płyt autorskich i książki Samotność astronauty. Muzyka Trifonidisa jest eklektyczna i wielobarwna. Kompozytor łączy i przetwarza brzmienia, nastroje i inne znamienne elementy muzyki etnicznej, jazzowej oraz współczesnej kameralistyki, zachowując przy tym swój indywidualny styl i język muzyczny. Zabawa fakturą i formą, oryginalne aranżacje i instrumentacja, akustyczne brzmienie połączone niekiedy z elektroniką i efektami dźwiękowymi oraz pewna programowość jego muzyki powodują, że każdy z jego albumów stanowi odrębną opowieść i osobistą wypowiedź artysty. Komponuje muzykę na duże orkiestrowe składy, zespoły kameralne, jak również utwory solowe i miniatury. Koncertuje w Polsce i Europie. Tworzy muzykę autorską, lustracyjną, filmową. Prowadzi wydawnictwo Slowdown Records.

Strony:

ŁUKASZ CZEKAŁA

Eksplorator i propagator brzmienia elektrycznych skrzypiec, entuzjasta pogłosów oraz technik samplingu i zapętlania, improwizator, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołów Backspace, Szy-Szy Kaan Jazz Group.

ADAM ROZENMAN

Muzyk perkusjonista specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i blisko-wschodnich. Uczył się gry od mistrzów w Izraelu, Brazylii, Burkina Faso i na Kubie, tam też zdobył pierwsze doświadczenia na scenie. W Polsce grał z różnymi zespołami i muzykami, m. in. z Cukunft, Alamut oraz Magdą Piskorczyk, Krzysztofem Ścierańskim i Dimą Gorelik, czy 3275 kg Orchestra.

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS