Anna ZIELIŃSKA / Rafał IWAŃSKI / Wojtek JACHNA

Anna ZIELIŃSKA / Rafał IWAŃSKI / Wojtek JACHNA

Trio tworzą wybitne muzyczne osobowości, które łączy rzetelne wykształcenie muzyczne, wszechstronność oraz bezkompromisowe podejście do działalności artystycznej. W materiale przygotowanym na 16. FFN muzycy w nowatorski sposób wykorzystają brzmienia zarówno instrumentów akustycznych, jak i elektroniki.

Skład:

  • Anna Zielińska – skrzypce, elektronika
  • Rafał Iwański – elektronika, obiekty
  • Wojtek Jachna – trąbka, elektronika

ANNA ZIELIŃSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (2001), specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku. Dokonała kilkudziesięciu polskich i światowych prawykonań utworów solowych, z orkiestrą i z elektroniką, oraz wielu prezentacji utworów polskich za granicą. Gra także muzykę improwizowaną. Współpracowała z takimi artystami, jak m.in. Marek Chołoniewski, Hamid Drake, Izabella Gustowska, Krzysztof Herdzin, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Peter Ole Jorgensen, Cezary Konrad, Wojciech Kosma, Rafał Mazur, Peter Friis Nielsen, Witold Oleszak, Zdzisław Piernik, Herb Robertson, Viktor Toth, Mikołaj Trzaska, Roger Turner, Wu Wei czy Tadeusz Wierzbicki (Laboratorium Zjawisk). W 2001 roku została stypendystką niemieckiego zespołu musikFabrik i uczestniczyła w warsztatach improwizacji Earle Browna. Dwukrotnie uzyskała stypendium twórcze Ministra Kultury RP. Od 2006 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Jako muzyk klasyczny grała w Bayerische Rundfunk Orchesterakademie pod dyrekcją Mścisława Rostropowicza, orkiestrze Festiwalu Wielkanocnego w Bayreuth, Jeunesses Musicales World Orchestra, RIAS (Deutsche Radio) Jugendorchester i Nationaal Jeugd Orkest. Od 2000 stale współpracuje z Dresdner Sinfoniker. Koncertowała m.in. w Chile, Francji, Meksyku, Czechach, Estonii, Grecji, Portugalii, Włoszech, Brazylii, Argentynie, Izraelu, Indonezji, Chinach, Palestynie, na Kubie, Ukrainie i Tajwanie.

Strony:

RAFAŁ IWAŃSKI

Artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Współzałożyciel i muzyk toruńskiej grupy akustycznej HATI, opierającej swoje brzmienie na instrumentach perkusyjnych, działającej w różnych składach od 2001 roku (od 2007 głównie w duecie z Rafałem Kołackim), a także zespołów Kapital (wraz z Kubą Ziołkiem), bydgosko-toruńsko-poznańskiego kolektywu improwizatorów Innercity Ensemble, projektu astronomiczno-muzycznego Voices of the Cosmos i audiowizualnego Aqualuna. W 2014 roku dołączył do składu bydgoskiej grupy Alameda 5. Solo występuje jako X-Navi:Et, tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Wraz z HATI, z innymi zespołami i solowo od 2003 roku zagrał kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Danii, Szwajcarii, Norwegii, na Litwie i Węgrzech. Występował na wielu festiwalach oraz współpracował koncertowo i w studio z takimi muzykami i artystami dźwięku, jak m.in. Z?EV, Richard Pinhas, John Zorn, Peter Votava, Jerzy Mazzoll, Sławomir Ciesielski, Steve Buchanan, Jeff Gburek, Anna Zielińska, Wojtek Jachna, Radek Dziubek, Jacek Buhl, Artur Maćkowiak, Witold Oleszak, Rafał Mazur, Robert Curgenven, Joke Lanz czy artysta video Raymond Salvatore Harmon. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach cyfrowych, płytach winylowych i kasetach. Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Strony:

WOJTEK JACHNA

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym m.in. z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble czy duetem Jachna/Buhl. W 2014 roku wydał świetnie przyjęty album Jachna/Tarwid/Karch Sundial. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego, zwanego często jego nieoficjalnym nauczycielem. Współpracował z Marcinem Dymiterem, Ksawerym Wójcińskim, Grzegorzem Tarwidem, Albertem Karchem, Pawłem Urowskim, Anną Zielińską, Rafałem Iwańskim, Rafałem Gorzyckim, Michałem Jacaszkiem, Tomkiem Glazikiem, Tomaszem Gadeckim, Irkiem Wojtczakiem czy Kubą Ziołkiem.

Próbka dokonań:

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS