Jacaszek

Jacaszek

Polski artysta dźwiękowy, kompozytor i jeden z najoryginalniejszych producentów muzyki elektro-akustycznej, łączącej dźwięki elektroniczne z żywym instrumentarium. Jest autorem muzyki teatralnej i filmowej (np. Sala samobójców) oraz ilustracji muzycznych do poezji i prozy, w tym słuchowiska muzycznego em Konzept do Bajek Robotów Stanisława Lema. W ramach projektu Rimbaud wspólnie z Mikołajem Trzaską i Tomaszem Budzyńskim stworzyli muzykę do do tekstów Arthura Rimbauda.

Ma na swoim koncie osiem autorskich albumów. W 2004 roku nakładem Gusstaff Records wydał płytę Lo-Fi Stories, efekt zainteresowania autora estetyką starych bajek, wydawanych na płytach winylowych i magnetofonach szpulowych. Wykształcił niekonwencjonalne metody samplingu, korzystając z archaicznych nagrań i dźwięków wydawanych przez zabawki, instrumenty i szczątki znalezionych mechanizmów, nazywając tę technikę „muzykotroniką”. Jego najnowsza płyta Kwiaty ukazała się w tym roku pod szyldem wytwórni Ghostly International.

Jacaszek był gościem festiwali muzycznych na całym świecie, m.in. w Chinach, Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji czy Rosji. W Polsce występował podczas takich imprez jak Off Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Unsound Festival. W 2009 roku w ramach 11. edycji Festiwalu Filmu Niemego wraz ze Stefanem Wesołowskim i Anną Wesołowską zapewnił oprawę muzyczną do pokazu eksperymentalnych filmów Mai Deren.

Strony:

Próbka dokonań:

[youtube id=”GpAlyO5855s”]

Muzyk akompaniował podczas:

– 11. Festiwal Filmu Niemego (2009):

MAYA DEREN: FILMY EKSPERYMENTALNE (11 grudnia 2009)
(wspólnie ze Stefanem Wesołowskim)

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS