Maciej Trifonidis / Miłosz Skwirut / Alex Roth

Maciej Trifonidis / Miłosz Skwirut / Alex Roth

Maciej Trifonidis 
Kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury, redaktor JAZZKULTURY. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania. 

Miłosz Skwirut 
Muzyk i kompozytor, kontrabasista i gitarzysta  basowy aktywnie koncertujący ze składami takimi jak Kraków Street Band, Quindependence, czy zespół Michała Salamona. Wykonuje także swoją autorską muzykę, w której eksperymentuje, łącząc jazz z world music, czy muzyką filmową, pozostając przy tym otwartym na wszelkie gatunki. W radiu JAZZKULTURA jest gospodarzem audycji Więcej basu!, w której przedstawia muzykę z perspektywy basisty i kontrabasisty oraz Muzyka dla ludzi, gdzie prowadzi wywiady z zaproszonymi gośćmi o ich twórczości, inspiracjach i historiach z muzycznego życia.

Alex Roth
Urodzony w Detroit i wychowany w Londynie, kompozytor, gitarzysta i producent, który został nazwany „jednym z najbardziej innowacyjnych i imponujących talentów muzyki współczesnej” (music OMH). Jego twórczość obejmuje zarówno improwizowane występy solowe, jak i kompozycje orkiestrowe; od muzyki tanecznej i teatralnej po instalacje dźwiękowe; od elektroakustycznego zespołu kameralnego Sefiroth, który radykalnie eksploruje tradycyjny sefardyjski repertuar, do awangardowego kwartetu Blue-Eyed Hawk i wielu innych zespołów. Jego muzyka była nagrywana przez London Symphony Orchestra i London Sinfonietta, a jego dyskografia obejmuje m.in współpracę z piosenkarką Alice Zawadzki i nominowaną do nagrody Mercury Laurą Jurd. Od czasu przeprowadzki do Krakowa w 2018 r. Alex współpracuje z żydowskim kolektywem artystycznym FestivALT i festiwalem Unsound, a także choreografkami Moniką Szpunar i Magdą Skowron.

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS