Daniel Drumz
Daniel Drumz - Festiwal Filmu Niemego

Daniel Drumz

DJ i producent z Krakowa. Wywodzi się ze sceny hiphopowej, na której zasłynął wieloletnią współpracą z legendarnym Grammatikiem i Eldo oraz serią ciepło przyjętych mixtape?ów z selekcją wybiegającą daleko poza hiphopowe standardy. Same gatunki muzyczne nigdy nie interesowały go tak bardzo, jak to, co dzieję się na ich styku. To właśnie dlatego muzyka Daniela łączy w sobie soulfulowe disko z perkusyjnym, brudnym housem i futurystyczną elektroniką, zacierając granice pomiędzy przyjemnym a brzydkim, lekkim a trudnym. Niewiele jest osób, które pomimo tak długiej aktywności na scenie nadal tak otwarcie podchodzą do swojego brzmienia, starając się zdefiniować je na nowo przy okazji każdego wydawnictwa i DJ setu.

Serwis Boiler Room opisał styl Daniela jako Syncopated jazz infused rhythms (synkopowane rytmy natchnione jazzem), co świetnie słychać na jego płytach wydanych nakładem U Know Me Records – jednej z najlepszych wytwórni muzyki elektronicznej w kraju. Poza setkami setów zagranych w Polsce, zarówno w małych klubach jak i na wielkich festiwalach, miał okazję wielokrotnie prezentować swoją muzykę poza granicami naszego kraju – m.in. w Tokio, Nowym Jorku, Chicago, Moskwie czy Londynie.

Od kilku lat prowadzi na antenie Off Radia Kraków autorską audycję Electric Relaxation Show, w której prezentuje nową, undergroundową muzykę elektroniczną. Jest również współprowadzącym program Dzika Karta na antenie Trójki.

Strony:

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS