Bartosz Weber
Bartosz Weber

Bartosz Weber

Multiinstrumentalista, założyciel i współzałożyciel grup Baaba i Slalom, członek Mitch & Mitch, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, stowarzyszenia Lado ABC. Obecnie skupia się nad projektem solowym pod swoim własnym nazwiskiem, w którym powraca do elektroniki. Premiera pierwszej płyty solowej nastąpi w styczniu 2019.

Jako gitarzysta i samplerzysta gra we własnym projekcie Baaba, gdzie nagrywa i wykonuje swoją muzykę z pomocą uznanych postaci polskiej sceny muzycznej. Grupa ma na swoim koncie 5 premierowych albumów i niezliczone koncerty w klubach i na uznanych festiwalach w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji, we Francji i USA.

W składzie Mitch & Mitch realizuje się jako gitarzysta, klawiszowiec, perkusista, perkusjonalista i operator samplera. Z tym zespołem nagrał 4 płyty, zwiedził całą Europę, docierając również do Brazylii i Izraela. Wraz z Bartłomiejem Tycińskim i Hubertem Zemlerem współtworzy Slalom.

Na Festiwalu Filmu Niemego Bartosz Weber wystąpił po raz pierwszy w 2014 roku podczas pokazu niemych filmów krótkometrażowych o kulturze rowerowej. Rok później z zespołem Slalom zaprezentował ilustrację muzyczną do filmu Wampiry autorstwa Louisa Feuillade. Uczestnicy 17. edycji Festiwalu mogli go usłyszeć podczas występu z zespołem Baaba, z którym zagrał do filmu Generał w reżyserii Bustera Keatona i Clyde’a Bruckmana.

Strony:

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS