Prawdziwy Charlie Chaplin [2021]

Prawdziwy Charlie Chaplin [2021]

The Real Charlie Chaplin

Reżyseria: James Spinney, Peter Middleton
Czas trwania: 114'

Critics’ Choice Documentary Awards 2021 – nominacje: Najlepszy montaż, Najlepszy dokument archiwalny, Najlepsza narracja.
Zurich Film Festival 2021 – nominacja: Najlepszy międzynarodowy film dokumentalny.

Wciągające studium życia i twórczości wielkiej ikony kina. Zawiera szereg materiałów archiwalnych i fragmentów filmów oraz wypowiedzi samego Charlesa Chaplina pochodzące z wywiadu udzielonego magazynowi Life w 1966 roku. Film relacjonuje wręcz nadludzki sukces Chaplina, dotarcie do serc i umysłów milionów ludzi na całym świecie, osiągnięte dzięki kinu niememu – pisał Peter Bradshaw w The Guardian. Twórcami dokumentu są Peter Middleton i James Spinney (Notatki o ciemności).

Bezbłędnie rozpoznawany do dziś, Chaplin rozpoczynał swoją karierę w slumsach wiktoriańskiego Londynu. Po latach osiągnął status jednej z najbardziej znanych i uwielbianych gwiazd Hollywood, choć jego życie prywatne pozostawało w znacznym stopniu tajemnicą. Dokument Prawdziwy Charlie Chaplin otwiera przed widzem intymny świat domowego życia artysty, ukazuje jego liczne związki i oddaje głos bliskim.

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS