Flip i Flap – Krótkie filmy

Flip i Flap – Krótkie filmy

Laurel & Hardy - Short Films

Reżyseria: James W. Horne, Leo McCarey, Clyde Bruckman, Fred Guiol
Czas trwania: 80 min.

Ponadczasowy duet komediowy – w którego skład wchodził Stan Laurel i Olivier Hardy – wystąpił w ponad stu filmach krótko i pełnometrażowych. W wielu językach powstały różne wersje imion odgrywanych przez aktorów postaci: w Polsce znani byli jako Flip i Flap, w Hiszpanii jako el Gordo i el Flaco, a w Szwecji określano ich mianem Helan i Halvan. Ci aktorzy o kontrastującym wyglądzie, w swoich filmach nieustannie wpadali w kłopoty, uczestniczyli w szalonych pościgach i prezentowali pomysłowe, pełne energii gagi. Stali się symbolem klasycznej niemej komedii, choć ich kariera nie zakończyła się w chwili przełomu dźwiękowego i pojawiali się na ekranach niemal do lat 50

—–
Timeless comedy duo Stan Laurel and Oliver Hardy in short films full of crazy chases, imaginative gags and endless troubles.

Wielki biznes (Big Business) [1929], 19′

Flip i Flap są sprzedawcami świątecznych choinek w upalnej Kalifornii. Interes nie idzie za dobrze. Gdy pojawia się wyjątkowo nieprzyjemny klient nawiązuje się kłótnia, która przeradza się w prawdziwy spektakl zniszczenia.

Zawodowi wykończeniowcy (The Finishing Touch) [1928], 21′

Flip i Flap dostają zlecenie wyremontowania mieszkania. Jeśli uporają się z tym zadaniem dostatecznie szybko, otrzymają od właściciela dużą premię. Mimo braku umiejętności i doświadczenia, zachęceni dodatkowymi pieniędzmi, zabierają się ochoczo do pracy. Problem w tym, że obok mieszkania znajduje się szpital, którego pracownicy bardzo dbają o zachowanie ciszy.

Liberty [1929], 19′

Flip i Flap są zbiegami z więzienia. Uciekając przed policją trafiają na plac budowy, jednak zaaferowani pościgiem nie zauważają, że zmierzają na najwyższe piętro niedokończonego wieżowca.

The Second Hundred Years [1927], 21′

Flip i Flap znów próbują wydostać się z więziennej celi. W tym celu kopią tunel, który prowadzi prosto do… gabinetu naczelnika więzienia. Po krótkim pościgu bohaterowie wracają do swojej izby, gdzie planują kolejną eskapadę, tym razem w przebraniu malarzy pokojowych.

 

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS