Kobieta, za którą się tęskni [1929]

Kobieta, za którą się tęskni [1929]

Die Frau Nach Der Man Sich Sehnt

Reżyseria: Kurt Bernhardt
Czas trwania: 78'

Oparty na powieści Maxa Broda melodramat, przedstawiający historię znajdującej się na krawędzi upadku rodziny Leblanc, którą od finansowej katastrofy uratować może wyłącznie małżeństwo młodego Henry’ego (Uno Henning) z dobrze sytuowaną dziewczyną. Po ślubie ze spełniającą wymagania kandydatką, bohater wyrusza w podróż poślubną, podczas której zakochuje się w tajemniczej Staschy (Marlena Dietrich).

Wielka gwiazda niemieckiego i amerykańskiego kina, Marlena Dietrich, pojawia się tu po raz pierwszy jako femme-fatale, ściągająca nieszczęścia na zapatrzonych w nią mężczyzn. Zapowiada tym samym swoje przyszłe, wielkie role z filmów Josefa von Sternberga, które uczynią ją ikoną kina.

Film z planszami w języku niemieckim, z polskimi napisami.

Muzyka: Pascal Schumacher

Pascal Schumacher – urodzony w Luksemburgu muzyk jazzowy, kompozytor i solista. Absolwent Luksemburskiego Konserwatorium Muzycznego i wydziału jazzowego Królewskiego Konserwatorium w Brukseli. Założyciel zespołów Interchange, Stroke X i Pascal Schumacher Quartet. Jako solista, Schumacher współpracował m.in. z Zürcher Kammerorchester, la Camerata Megaron Athens, l?Orchestre Philharmonique du Luxembourg, United Instruments of Lucilin, the Kammerorchester Berlin oraz the Neue Philharmonie Frankfurt.

? 2012 Friedrich-Wilhelm-Murnau-Stiftung

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS