Charlie Chaplin – Krótkie filmy

Charlie Chaplin – Krótkie filmy

Charlie Chaplin - Short Films

Reżyseria: George Nichols, Charlie Chaplin
Czas trwania: 72 min.

Chaplin jako poczciwy włóczęga, który zakochuje się w aktorce filmowej, zastępuje strajkujących piekarzy i odnosi niespodziewane sukcesy jako bokser.

—–
A good-natured tramp falls in love with a movie star, replaces striking bakers and makes an unexpected career as a boxer.

Charlie gra w filmie (A Film Johnnie) [1914], 12′

Charlie idzie do kina, gdzie zakochuje się w dziewczynie z ekranu. W poszukiwaniu ukochanej rusza do wytwórni filmowej Keystone. Niestety, na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności, przerywa nagranie i powoduje pożar. Na ekranie, obok Chaplina, pojawiają się inne popularne wówczas postaci z branży filmowej: Mabel Normand, Roscoe 'Fatty’ Arbuckle oraz Ford Sterling. 

Charlie piekarzem (Dough And Dynamite) [1914], 29′

W czasie strajku piekarzy dwóch kelnerów (w tych rolach Chaplin i zapomniany komik ze stajni Macka Senneta, Chester Conklin) musi przejąć piekarnię. Nowi pracownicy nie wiedzą jednak, że buntownicy mają wobec łamistrajków niecny plan, którego realizacja doprowadzi do iście wybuchowego finału. 

Charlie bokserem (The Champion) [1915], 31′

Charlie, idąc ulicą w towarzystwie swojego buldoga, znajduje podkowę, która ma przynieść mu szczęście. Amulet wyraźnie wskazuje drogę do areny, na której trenuje słynny bokser Spike Dugan, szukający aktualnie partnerów do sparingu. Charlie podejmuje się tego zadania i na wszelki wypadek chowa szczęśliwą podkowę w rękawicy bokserskiej, co ostatecznie daje mu zwycięstwo. Zachwycony trener Dugana, a równocześnie ojciec pewnej uroczej dziewczyny (Edna Purviance), zaczyna przygotowywać Charliego do walki z mistrzem świata.

designed by teslathemes & MODIFIED BY JS